Достапни линкови

Вашингтон: Американските сили нема да си заминат од Ирак


Американските сили нема да си заминат од Ирак и по превземањето на власта на новата ирачка влада, кое е планирано за јуни наредната година, изјави претседателот Џорџ Буш. По средбата со група ирачки жени во Вашингтон, Буш рече дека терористите нема да ја остварат целта – да ги протераат Соединетите Држави од Ирак пред да биде стабилизирана ситуацијата во земјата.
XS
SM
MD
LG