Достапни линкови

Белград: Посета на Герхард Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер денеска е во посета на Белград каде што ке учествува на првата средба на Советот за економска соработка меѓу Германија и Србија и Црна Гора. Германија со милијарда и 180 милиони евра размена беше вториот трговски партнер на Србија и Црна Гора во минатата година. германскиот канцелар утре ќе го посети Загреб.
XS
SM
MD
LG