Достапни линкови

Садр: Убиени двајца американски војници


Двајца американски војници беа убиени, а четворица ранети во ирачкиот град Садр, соопшти денеска командата на американските сили во Багдад. Станува збор за војници од Првата околопна дивизија кои синоќа при рутинска патрола биле нападнати од заседа.
XS
SM
MD
LG