Достапни линкови

Москва: Рускиот шеф на дипломатијата во посета на Исланд, Канада и САД


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска заминува на турнеја во која е планирано да ги посети Исланд, Канада, Соединетите држави и Бразил. Според најавите тој ќе се сретне со своите колеги од овие земји како и со генералниот секретар на НАТО во заминување Џорџ Робертсон.
XS
SM
MD
LG