Достапни линкови

Тикрит: Акција на ирачката полиција и американските трупи


Американските трупи и ирачката полиција денеска презедоа најголема заедничка операција во Тикрит во обид да ги фатат одговорните за нападите врз американските сили. Успехот, според портпаролот Дејвид Поириер, е делумен зато што се притворени 4 осомничени а 15 други лица успеале да побегнат.
XS
SM
MD
LG