Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинале во напад со минофрлач


Американската војска соопшти дека двајца американски војници загинале а 13 други биле повредени во напад со минофрлач врз затворот што синока бил извршен во Багдад.Инцидентот се случил додека членот на ирачкиот владин совет Акила Ал хашими врз која вчера непознати лица отворија оган се наогалала во болница.Денеска според болнички извори таа по операцијата сеуште се наога во сиериозна но стабилна состојба.Ал хашими која е една од трите жени членки на ирачкиот совет како што соопшти ирачкото минситерството за ндворешни работи нема да може да присуствува на генералнотос обрание на Обединетите нации во њујорк.
XS
SM
MD
LG