Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле припадник на Хамас


Израелските сили денеска во појасот Газа, како што јавуваат агенциите, убиле еден припадник на милитантната организација ХАМАС откако со хеликоптери го нападнале неговиот дом. Притоа дошло и до оружен судир во кој биле повредени тројца израелски војници. Вчера палестинскиот лидер Јасар Арафат изјави дека ќе се самоубие доколку Израел се обиде да го протера од неговото седиште на западниот Брег.
XS
SM
MD
LG