Достапни линкови

Белград: Игор Иванов ја продолжува посетата на Балканот


Шефот на руската дипломатија Игор Иванов со посетата на Белград ја продолжува турнеата на регионот, во чии рамки ке ги посети и Подгорица и Љубљана. Иванов вчера во Сарево најави дека Русија планира одржување меѓународна конференција за промовирање постојан мир и стабилност на Балканот.
XS
SM
MD
LG