Достапни линкови

Белград: Посета на хрватскиот претседател Стипе Месиќ


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ денеска е во посета на Србија и Црна Гора, што е прв престој на еден хрватски лидер по распаѓањето на Југославија во 1991 година. Главни теми на разговорите во Белград се билатералните односи и регионалната соработка во рамките на аспирациите на двете земји за членство во НАТО и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG