Достапни линкови

Косово: Убиен припадник на косовската полиција


Синоќа во селото Поношевац во близина на Ѓаковица бил убиен припадникот на косовската полиција Ајдар Ахмети.
Тој бил застрелан од непознат стрител пред неговата куќа. Истаргата е во тек. Ова е второ убиство на Косово во последните 48 часа откао претходно во Дечани беше убиен друг Албанец.
XS
SM
MD
LG