Достапни линкови

Вашингтон: Не се потребни дополнителни трупи во Ирак


Американскиот државен секретар за одбрана Доналд Рамсфелд повтори дека не се потребни дополнителни трупи во Ирак. Соединетите Држави планираат да обучат околу 65 илјади ирачки полицајци, кои би биле распоредени во земјата со задача да го одржуваат редот.
XS
SM
MD
LG