Достапни линкови

Сузои: Труење од храна на 400 кинески работници


400 кинески гардежни арботници поради труење со харна од фабричката кујна во источниот гард Сузои се пратени во болница а локалната полиција презеде истрага за утврдување на причините. Минатата година во Кина околу 140 лица починаа како последица од труења со храна.
XS
SM
MD
LG