Достапни линкови

Москва: Маневри на руската војска


Руската Балтичка флота започна 4 дневни маневри на рускиот далечен исток. На маневрите чија цел е дејствување во вонредни ситуации, еколошки и технолошки катасрофи учествуваат 60 бродови, 80 авиони и хеликоптери и околу 70 илјади војници и цивилни стручњаци.
XS
SM
MD
LG