Достапни линкови

Кина: Најмалку двајца загинати и 43 повредени во земјотрес


Две лица загинаа а најмалку 43 се повредени во земјотрес во северна Кина со сила од 5,9 стетени според рихтеровата скала што синоќа ја погоди северната провинција внтрешна Монголија. Земјотресот кој се почувтствувал на оддалешенсот од 500 киломерти од Паекинг урнал околу 2 700 и оштетил околу 25,000 куќи.
XS
SM
MD
LG