Достапни линкови

Вашингтон: САД предложија ОН да донесат резолуција за испраќање мировници во Либерија


Соединетите Држави предложија Обединетите Нации да донесат резолуција за испраќање меѓународни мировни сили во Либерија. Тие, според предлог резолуцијата, би требало да го подготват теренот за евентуално распоредување американски сили во таа земја.
XS
SM
MD
LG