Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Анан


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон треба да се сретне со генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан. Разговорите, како што е предвидено, ќе бидат фокусирани врз можноста во Либерија да бидат испратени американски војници како мировни сили.
XS
SM
MD
LG