Достапни линкови

Судан: 116 загинати во авионска несреќа


116 луѓе загинале во уривањето на патнички авион во Судан. Несреќата ја преживеало само едно двегодишно дете. Авионот се урнал непосредно по полетувањето од аеродромот кај градот Порт Судан. Причина за несреќата е технички дефект, соопшти авиокомпанијата Судан Ервејз.
XS
SM
MD
LG