Достапни линкови

Кина: 90 исчезнати во судар на два брода


Најмалку 90 луѓе се сметаат за изчезнати откако дошло до судар на два брода на реката ЈангЦе во Кина. Според кинеските агнеции, не се знае точно колку луѓе имало во бродовите.
XS
SM
MD
LG