Достапни линкови

Загреб: Привремена суспензија на визите за граѓаните на Србија и Црна Гора


Хрватската влада се очекува денеска да донесе одлука за привремена суспензија на визниот режим за граѓаните на Србија и Црна Гора. Според најавите, визите би можеле да бидат укинати на пробен период од три месеци.
XS
SM
MD
LG