Достапни линкови

Женева: СЗО се сомнева во кинеските податоци за намалување на бројот на заболени од САРС


Светската здравствена организација соопшти дека е сомничава околу најновите кинески податоци дека се намалува бројот на заболените со САРС во таа земја. Се прецизира дека податоците биле погрешни поради начинот на кој кинеските валсти ги обработуваат . Пекинг вчера соопшти дека биле забележани само три нови случаи на САРС.
XS
SM
MD
LG