Достапни линкови

Нептун: Самит на претседателите на Бугарија, Романија и Турција


Претседателите на Бугарија, Романија и Турција денеска во романското одморалиште Нептун на Црно Море одржуваат самит посветен на економската соработка меѓу овие три земји. Најавено е дека прито посебно ќе стане збор за регионалната безбедност.
XS
SM
MD
LG