Достапни линкови

Лондон: САД би сакале поинаков режим во Иран


Американскиот советник за национална безбедност Кондолиза Рајс изјави дека Соединетите Држави би сакале да видат поинаков режим во Иран. Таа во интервју за Фајненшал Тајмс додаде дека во Техеран треба да биде избрана влада која ќе ги остварува барањата на граѓаните на Иран.
XS
SM
MD
LG