Достапни линкови

Крит: Завршува состанокот на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Министрите за надворешни работи на ЕУ и на медитеранските земји денеска на грчкиот остров Крит го завршуваат дводневниот состанок на кој доминираат разговорите за последниот мировен план за блискиот исток. Министрите повикаа на итно спроведување на овој план.
XS
SM
MD
LG