Достапни линкови

Вашингтон: Посета на Сергеј Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов од денеска е во дводневна посета на Вашингтон. Иванов со највисоките американски официјални лица ќе разговара за зголемување на соработката во борбата против тероризмот и за обезбедување стратегиска стабилност.
XS
SM
MD
LG