Достапни линкови

Пекинг: Училиштата затворени уште две недели поради САРС


Kинеската официјална агенција Ксинхуа соопшти дека основните и средните училишта во Пекинг ќе бидат затворени уште две недели, како превентива од ширењето на вирусот САРС. Од овој вирус во Кина досега умреле 190 луѓе, од нив 96 во Пекинг.
XS
SM
MD
LG