Достапни линкови

Белград: Укината вонредната состојба


Србија вчера ја укина вонредната состојба која беше во сила четириесет и два дена, односно по убиството на премиерот Зоран Џинџиќ. Опозиционите партии го поздравија овој чекор. За време на вонредната состојба, беа приведени над седум илјади лица под сомневање дека учествувале во организираниот криминал во земјата.
XS
SM
MD
LG