Достапни линкови

Вашингтон: Зголемена опасност од терористички напади


Американската влада ги предупреди своите граѓани на зголемената опасност од терористички напади. Во препораката од Стејт Департментот се вели дека терористите можеби ќе дејствуваат врз цивилни цели, како ресторани, хотели или училишта и оти можни се самоубиствени напади или киднапирања.
XS
SM
MD
LG