Достапни линкови

Париз: Ширак изрази задоволство од паѓањето на режимот на Хусеин


Францускиот претседател Жак Ширак изрази задоволство од падот на диктатурата на Садам Хусеин во Ирак, повикувајки на итна хуманитарна помош и брзо окончување на судирите. Во соопштението од кабинетот на Ширак се додава дека е неопходно да се создадат услови за враќање на достоинството на сега слободниот ирачкиот народ.
XS
SM
MD
LG