Достапни линкови

Шкин: 11 цивили загинаа во бомбардирања на американската авијација


Единаесет цивили во областа Шкин во Авганистан загинаа во бомбардирањето на американската авијација, потврдија американските воени власти. Портпаролот Даглас Лефорџ кој инцидентот го нарече трагичен рече дека тоа се случило по напријателскиот напад врз авганистанските сили минатата ноќ.
XS
SM
MD
LG