Достапни линкови

Лондон: Блер ќе се обрати на парламентот


Британскиот премиер Тони Блер денеска се очекува да им се обрати на британските парламентарци, од кои ќе побара да го подржат учеството на Велика Британија во војната против Ирак. Блер ќе побара од Долниот дом, подршка за испраќање на 45 илјади британски воени трупи кои треба да учествуваат во американската воена интервенција врз Ирак.
XS
SM
MD
LG