Достапни линкови

Кина: Најмалку 35 загинати во експлозија во рудник


Најмалку 35 лица загинаа, при експлозија на гас во еден рудник во југозападниот дел на Кина, соопштија локалните власти. Кинеските медиуми известуваат дека во моментот на несреќата 302-ца рудари кои се наоѓале во рудникот, успеале да ја избегнат несреќата.
XS
SM
MD
LG