Достапни линкови

Беит Ханун: Израелските трупи се повлекоа од градот


Израелските трупи изутрината се повлекоа од градот Беит Ханун во Газа, по акциите во кои загинаа 6-мина палестици. Израелски претставници изјавија дека операциите биле со цел да се изолираат милитантите и да се спречат ракетните напади врз Израел.
XS
SM
MD
LG