Достапни линкови

Пакистан: 17 загинати во авионска несреќа


Транспортниот авион на пакистанското воено воздохопловство од типот ,,Фокер,, во кој се наоѓале 17 патници и членови на екипажот се урнал во северниот дел на Пакистан. ,,Сите патници и членови на екипажот загинаа,, соопшти портпаролот на пакистанското воздухопловство. Во авионот се наоѓал и началникот на пакистанското воено воздухопловство Мусаф Али Мир.
XS
SM
MD
LG