Достапни линкови

Багдад: Кина ќе го евакуира не толку потребниот персонал од амбасадата


Кина денеска најави дека ќе го евакуира не толку потребниот персонал од својата амбасада во Багдад. Во соопштението на кинеското министерство за надворешни работи се додава дека ова е решено поради зголемувањето на тензиите во Ирак.
XS
SM
MD
LG