Достапни линкови

Багдад: Бликс задоволен од синоќешните разговори


,,Имавме долга дискусија и ќе продолжиме утре. Можам да кажам дека разговорите беа успешни,, изјави шефот на инспекторскиот тим на ОН, за разоружување на Ирак Ханс Бликс, по разговорите со ирачкиот набљудувачки тим предводен од претседателскиот советник Амер Ал Саади. Бликс и Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеј, се во дводневна посета на Багдад во нова инспекторска мисија за тајното оружје на Ирак.
XS
SM
MD
LG