Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа се подготвува за најлошото


Министерот за одбрана на Северна Кореја, Ли Џун изјави дека неговата земја се подготвува за најлошото сценарио, бидејќи како што соопшти пред парламентарниот комитет за одбрана ако нуклеарната криза во Северна Кореја не се реши мирно и Соединетите држави ја нападнат оваа земја војната на полуостровот ќе биде неизбежна.
XS
SM
MD
LG