Достапни линкови

ВАШИНГТОН: Иванов во посета на Америка


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов денеска е во посета на Соединетите држави. Тој ќе разговара со претставници на Обединетите нации, Америка, а ќе оствари и билатерална средба со американскиот државен секретар Колин Пауел. Тема на разговори ирачкатата декларација за оружје, нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG