Достапни линкови

Рим: Италијанската полиција запленила оружје на хрватски брод


Италијанската полиција на еден хрватски брод, како што јавуваат агенциите, запленила шест илјади модерни пушки од руско производство. Бродот пловел за Соединетите Држави и Канада.
XS
SM
MD
LG