Достапни линкови

Багдад: Инспекциските тимови ја продолжуваат работата


Тимовите за разоружување на Обединетите нации денеска ја продолжија работата на теренот по вчерашната пауза поради муслимански празник. Според портпаролот на Обединетите нации првите два дена од работата поминаа без инциденти.
XS
SM
MD
LG