Достапни линкови

Израел: 14 загинати во напад на Исламски Џихад


Најмалку 14 лица загинале, а околу 50 тина се повредени во северен Израел во експлозија на автомобил бомба пред еден автобус соопшти израелската полиција. Одговорноста за самоубиствениот напад ја презеде милитантната организацијата Исламски Џихад.
Во мегувреме, израелската војска во кампот за бегалци Наблус ги демолираше домовите на двајца палестински тинејџери одговорни за самоубиствениот бомбашки напад во јули во Тела Авив.
XS
SM
MD
LG