Достапни линкови

Вашингтон: Едно лице рането во најновиот снајперски напад


Едно лице е полесно рането при синоќешниот последен снајперски напад во еден паркинг јужно од Вашингтон. Полицијата соопшти дека истражува дали инцидентот е поврзан со серијата снајперски напади во кои во околината на Вашингтон за еден месец се убиени 9 лица.
XS
SM
MD
LG