Достапни линкови

Вилнус: Четврта европска конференција за сидата


Денеска во Вилнус – Литванија започнува четвртата европска конференција за сидата. Според најновите податоци на Обединатите Нации, бројот на заболените од сида во централна и источна Европа од 1998 година досега е двојно зголемен.
XS
SM
MD
LG