Достапни линкови

Вуковар: Експлозија пред куќата на градоначалникот


Непознат напаѓач активирал експлозивна направа пред куќата на градоначалникот на Вуковар. ХИНА јави дека во експлозијата немало повредени, но е направена голема матерјална штета. Причина за нападот како и идентитетот на напаѓачот не се познати.
XS
SM
MD
LG