Достапни линкови

Блиски Исток: Убиени двајца вооружени Палестинци


Израелски војници денеска убија двајца вооружени Палестинци кои се обиделе да влезат во една еврејска населба во Појасот Газа. Според израелското радио, еден Палестинец успеал да избега. Претходно, на средбата меѓу палестинските власти и претставници на милитантните Хамас и Џихад не била постигната согласност овие организации да ги прекинат самоубиствените напади против Израелците.
XS
SM
MD
LG