Достапни линкови

ОН: Советот за Безбедност нема да го разгледува предлогот на Ирак


Советот за Безбедност на Обединетите Нации нема да го разгледува последниот предлог на Ирак за продолжување на дијалогот околу обновувањето на мисијата за разоружување. Ова го изјави портпаролот на Светската Организација Фред Екхард. И во последното писмо упатено до генералниот секретар Кофи Анан не е вклучено прифаќање на условите на Советот за Безбедност ниту покана за враќање на инспекторите.
XS
SM
MD
LG