Достапни линкови

Блиски Исток: Израелската војска урна две куќи на Палестинци самоубијци


Израелската војска урна две куќи на бомбаши - самоубијци, соопштија воени извори. Станува збор за куќите на Палестинците што извршија бомбашки напади во фебруари и во мај годинава.
XS
SM
MD
LG