Достапни линкови

Украина: Извлечени телата на загинатитер рудари


Телата на загинатите 19 рудари во синоќешната експлозија во еден рудник во Украина се извлечени, соопштија официјални извори. Во последниве десет години во украинските рудници загинале 3 илјади 700 рудари.
XS
SM
MD
LG