Достапни линкови

Шпанија: Брзо надминување на спорот со Мароко


Шпанија верува во брзо надминување на спорот со Мароко околу територијалниот спор за островот Перехил по американскиот дипломатски притисок за преговори и смирување на тензиите. Според владини извори иако немало директна средба на министрите за надворешни работи на двете земји ситуацијата е блиску до решавање по нивните телефонски контакти.
XS
SM
MD
LG