Достапни линкови

Британија: Штрајк на 200 милиони општински работници


Над милион и 200 илјади општински работници во цела Британија денеска стапија во штрајк , најголем во последните 20 години. Стотици училишта, библиотеки и музеи се затворени за време на 24 часовниот штрајк. Штрајкувачите бараат зголемување на платите за три проценти.
XS
SM
MD
LG