Достапни линкови

Авганистан: Антитерористичката кампања влијаеше на способноста на Ал Каида


Портпаролот на американските сили во Авганистан Роџер Кинг денеска ги отфрли тврдењата дека повеќето од лидерите на Ал Каеда избегале неказнети од анти-терористичката кампања во Авганистан. Тоа се само желби-нашата кампања имаше значително влијание врз оперативната способност на Ал Каида рече, Кинг, коментирајки ја изјавата на портпаролот на Осама бин Ладен преку катарската Ал Џезаира.
XS
SM
MD
LG